BigMat | home of builders

SUMEGASTAV

Prvky vonkajšej architerktúry

Home Sortiment Prvky vonkajšej architerktúry
Kliknutím na značku zobrazíte dokumenty na stiahnutie.

Pre úpravy terénov okolo stavieb ponúkame zámkové dlažby na nádvoria či chodníky, ploty a záhrady, vrátane doplnkového sortimentu a prvkov odvodnenia.

Exteriérové dlažby

Zámková dlažba je dlažba z betónu pre vonkajšie použitie. Vyrába sa z prefabrikátov v širokej škále tvarov a farieb. Ukladá na sucho na piesočnatý, štrkový alebo betónový podklad. Druh podkladu a jeho hrúbka závisí na predpokladanom zaťažení. Jednotlivé dlaždice sú navrhnuté tak, aby do seba navzájom zapadali, čím sa dosahuje vysoká stabilita a odolnosť najmä proti horizontálnemu posunu. Zásadným je kvalitné zhutnenie každej vrstvy podkladu i špárovania.

Výhodou zámkovej dlažby okrem individuálneho prispôsobenia vzoru a tvaru chodníka, či príjazdovej cesty je nesporne to, že v prípade nevyhnutnej potreby výkopových práv je rozoberateľná a je ju možné opätovne položiť. Navyše nie je potrebné budovanie odvodnenia chodníka, či budovania trativodu. Z dlhodobého hľadiska určite oceníte odolnosť voči mrazu, veľkému zaťaženiu a zošliapaniu dekoru.

Ploty

Vkusné ohraničenie domova dáva nevyhnutnú bodku za celým projektom. Vyberte si z rôznych farieb, materiálov, priehľadnosti a dizajnu, ktorý podčiarkne exteriér vášho príbytku.