BigMat | home of builders

SUMEGASTAV

Strešné okná

Home Sortiment Strešné okná
Kliknutím na značku zobrazíte dokumenty na stiahnutie.

Strešné okná

Strešné okná sa používajú predovšetkým v obytných podkroviach a galériách, kde ich hlavnou úlohou je vetrať a osvetliť podstrešné priestory. Majú veľký potenciál premeniť nevyužité podkrovie na atraktívny a plne funkčný obytný alebo pracovný priestor. K dispozícii je pre zákazníka v dnešných dňoch široká škála plastových okien, drevených okien s povrchovou úpravou s rôznymi druhmi zasklenia, či otvárania.

Na strešné okná sú kladené oveľa vyššie nároky v porovnaní s bežnými oknami na fasáde. Väčšie zaťaženie strešných okien je spôsobené ich polohou na streche pri vysokých teplotách v letných horúčavách, mrazom a snehom v zime. Základným predpokladom zabezpečenia funkčnosti a tesnosti strešného okna je jeho dokonalá konštrukcia a kvalitné materiály.

Druhy strešných okien

Kývavé strešné okno má výhodou ľahkej manipulácia a pohodlného čistenia.
Výklopné strešné okno umožňuje lepší výhľad pri otvorenom okne a krídlom neobmedzuje priestor v interiéry.
Kývavo-výklopné strešné okno spája výhody oboch typov, daňou je vyššia cena.

Materiálom na výrobu strešných okien sú lamelové drevo s hliníkovým oplechovaním z vonkajšej strany. Drevo vyžaduje údržbu a musí byť impregnované proti škodcom.

Pomôžeme Vám:

  • ak si neviete vybrať v ponuke strešných okien od rôznych výrobcov, pretože vieme, ktoré sú najpredávanejšie, majú najmenej reklamácií, …
  • ak sa chcete poradiť, kedy je vhodné vymeniť staršie okno za nové …
  • ak sa neviete rozhodnúť, aký spôsob otvárania je vhodný vo vašom objekte, pretože poznáme výhody a nevýhody kyvného, výklopného alebo kyvno-výklopného spôsobu otvárania strešného okna
  • ak chcete vedieť, aké robia zákazníci najčastejšie chyby pri výbere strešných okien

Kontaktujte nás